Jak vybrat solární sprchu


Zahradní solární sprchu může mít na zahradě opravdu každý.  Venkovní sprcha je vhodným doplňkem do každé zahrady. Na trhu je solárních sprch velké množství - od základních s malým objemem nádrže, až po luxusní sprchy za několik desítek tisíc korun. Jak tedy vybrat tu nejlepší a nejvhodnější solární sprchu a užívat si osvěžení každý letní den?


Jak vybrat solární sprchuTypy solárních sprch


Pravděpodobně nejrozšířenější solárních sprchy jsou sprchy pevné. Ty se instalují do pevné podložky, jako je například podlaha terasy, zámková dlažba nebo do trávníku zapuštěné betonové patky. Obecně disponují větším zásobníkem na vodu, který je umístěn přímo v její konstrukci a často také kohoutkem na nohy.

Alternativní možností jsou pak sprchy přenosné (mobilní, přemístitelné,..), které nemusí mít své pevné místo. Sprchu je možné umístit na libovolné místo a zajistit přívod vody. Není potřeba žádných stavebních prací a kdykoliv je možné ji přemístit. Zásobník vody je většinou menší a nachází se v podstavě sprchy. 

Při výběru sprchy je dobré nejprve zvážit objem nádrže (zásobníku) na vodu. Solární sprchy mají objem 8 l až 75 l. V případě, že bude sprchu využívat více lidí, doporučujeme zvolit sprchu s objemem nádrže alespoň 20 litrů. Teplá voda tak bude zajištěna pro více lidí.


                                                     Mobilní solární sprcha Hanscraft EasySunUmístění solární sprchy


Výběr místa pro venkovní sprchu není dobré podcenit. Ideální místo je to, kde bude zajištěno co nejvíce slunečních paprsků po celou dobu dne. Zvolte tedy co nejvíce slunné místo na zahradě. Ohřev vody tak bude probíhat v co nejkratším čase a vy si tak můžete sprchování užívat od dubna až do září. Důležité je mít na paměti také to, že ke sprše musíte být schopni natáhnout přívod vody pomocí hadice. Ideální také bude, pokud zvolené místo bude v závětří. Nejběžnější místo, na umístění solární sprchy je poblíž bazénuCo odtékající voda?


Je třeba také myslet na odtékající vodu ze sprchy. Není úplně jedno, kam voda odteče. Pokud by umístění bylo v trávníku a sprchu bude využívat více lidí, bude voda ke konci dne stát kolem a pod sprchou bude nepěkná bažina. Odtok vody je možné vyřešit žlábkem (odtok např. do jímky nebo kanalizace) nebo také trativodem. Voda se poté vsákne do půdy. V případě, že budete používat mýdlo, doporučujeme zajistit odtok vody mimo půdu, aby se po zahradě nerozlévaly saponáty.


Solární sprcha - výběr


Vhodné použití solární sprchy


Solární sprchu je možné začít využívat dle počasí již od dubna. Pokud na sprchu dopadá dostatek slunečních paprsků, dokáže se voda v zásobníku ohřát až na 60°C. V případě, že vlastníte bazén, doporučujeme se před vstupem do něj osprchovat. Smyjete ze sebe pot a další nečistoty. Tím dojde k menšímu znečištění bazénu. Nebudete tak nuceni utrácet za údržbu vody více peněz, než je nezbytně nutné. Doporučujeme tedy solární sprchu v tomto případě využít, navíc neplatíte za solární ohřev vody. 

Sprcha je také skvělým pomocníkem i na menších zahrádkách. V parných letních dnech jistě využijete možnost osvěžení, k čemuž sprcha perfektně poslouží. Některé sprchy pak mají i kohoutek na nohy, což je opět praktické před vstupem do bazénu. Některé modely jsou vybaveny podložkou, abyste nemuseli během sprchování stát přímo na trávě nebo nohami ve špinavé vodě. Solární sprchu ocení také ti, kteří mají chatu nebo chalupu bez sociálního zázemí nebo bez možnosti přípravy teplé vody.


Výhody solární sprchy


Výhodou solárních sprch je poměrně snadná manipulace a také instalace. Přestože některé sprchy disponují větší hmotností, je instalace, případný přesun v podstatě hračkou. Další výhodou je ohřev vody pomocí slunce - je tedy ekologický a také je zdarma. Dopřát teplou vodu si tak může i ten, který nemá zajištěn přívod teplé vody. Instalace solární sprchy


Samotná instalace sprchy je snadná a poradí si s ní každý domácí kutil. Pokud jste se rozhodli pro pevnou sprchu, jednoduše ji přišroubujte k podlaze terasy, do zámkové dlažby nebo na zapuštěný betonový patník v trávníku. Připojte vodovodní řád a máte vyhráno. V případě, že vlastníte mobilní sprchu, umístěte ji na základnu (součástí balení) a připojte vodu za pomoci zahradní hadice a rychlospojek. Přemístitelné sprchy tedy nepotřebují žádnou instalaci a je možné je kdykoliv přemístit na jiné místo.Jak funguje solární sprcha


Konstrukce, využitá zároveň jako stojan, obsahuje zásobník na vodu. Voda se v zásobníku po dvou hodinách na přímém slunci ohřeje až na 60°C. Ovládáním baterie se voda směšuje se studenou vodou z přívodu. Snadno si tak regulujete teplotu vody. V případě, že sprchu více jak dva dny nepoužíváte, doporučujeme vodu vypustit a odpojit sprchu od vody. 


Solární venkovní sprcha Sunny Style HanscraftÚdržba sprchy


Solární sprcha vás příjemně překvapí svojí snadnou údržbou. Výskytu a množení nežádoucích bakterií i řas snadno zamezíte pravidelnou výměnou vody v zásobníku. Doporučujeme také alespoň jednou za dva dny nechat kompletně protéct celou sprchu. Máte-li tvrdou vodu, je vhodné sprchovou hadici dostatečně pročišťovat a zbavovat vápenatých nánosů, např. využitím octa, jedlé sody či chemických prostředků. Jakmile bude koupací sezóna u konce, nezapomeňte všechny odnímatelné části solární sprchy odmontovat, očistit a bezpečně uložit na suchém místě.Cena solární sprchy


Nejlevnější solární sprchy můžeme pořídit kolem dvou tisíc korun. Ty, s větším objemem zásobníku na vodu, moderním a nadčasovým designem pak i za několik desítek tisíc. Nevýhodou levnějších variant je zpravidla menší objem nádrže a také nemožnost připevnit sprchu k pevnému podkladu (jedná se převážně o sprchy mobilní). Dražší modely solárních sprch nabízení objem nádrže až 40 litrů a také ve většině případů i velmi praktický kohoutek na nohy.


Solární sprcha Hanscraft CobraNejlevnější mobilní solární sprcha

Nejlevnější pevná solární sprcha


Výborná kvalita za příznivou cenu - mobilní solární sprcha

Výborná kvalita za příznivou cenu - pevná solární sprcha


Profesionální kvalita za přijatelnou cenu


Luxusní solární sprcha nejvyšší kvality


Designová solární sprchaKOMPLETNÍ NABÍDKA SOLÁRNÍCH SPRCH..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace